Assortiment

d'Arenberg - The Twentyeight Road Mourvèdre 2006

d'Arenberg - The Twentyeight Road Mourvèdre 2006

€ 19.95

per fles, incl. BTW

Land

Australië

Wijngebied

McLaren Vale

Wijnhuis

d'Arenberg
Wijnen van dit huis in ons assortiment

Kleur

Rood Rood

Gebied

De wijngaarden van d’Arenberg worden begrensd door de Seaview Road in het noorden, Chalk Hills Road in het zuiden, Coppermine Road in het oosten en de 28th Road in het westen. Over de naam van de 28th Road wordt door velen gespeculeerd, maar de ware reden is niet echt bekend.

Naast al deze verschillen van mening is de kern van het verhaal, dat deze bochtige en smerige weg langs de Mourvèdre wijngaard van de Osborne’s loopt. De eerste stokken dateren uit 1880 en gedeeltelijk uit de herbeplanting van 1920, flink oud dus! De wijngaard is 4 acres groot (1,7ha), de bodem is poreus zanderig met een onderlaag van vuursteen. De Mourvèdre druif is altijd ondergewaardeerd geweest in Australië. Ook d’Arenberg verwerkte zijn Mourvèdre in blendwijnen met Shiraz en Grenache. Door de toenemende belangstelling voor Cepagewijnen en Chester’s hobby, werd in 1995 de eerste Solo-Mourvèdre gemaakt.

De Mourvedre druif is niet de vlotste wat rijpen betreft en het is dan ook de laatste druif die de winerie betreedt. De kneuzing gaat voorzichtig in de ‘Demoisy open’. Daarna gist de wijn in open gistkuipen, waarbij de ‘hoed’ voortdurend in beweging wordt gebracht, voor optimale kleur, smaak en tannine’s. nog tijdens de laatste gistingsdagen wordt de wijn overgestoken naar gebruikte vaten van Frans en Amerikaans eiken.

Druivensoort

100 % Mourvèdre

Inhoud

75 cl