Assortiment

Finca Flichman - Malbec Reserva 2010

Finca Flichman - Malbec Reserva 2010

€ 8.50

per fles, incl. BTW

Land

Argentinië

Wijngebied

Maipú

Wijnhuis

Finca Flichman
Wijnen van dit huis in ons assortiment

Kleur

Rood Rood

Gebied

In 1873 werd in het district Maipú ten zuiden van Mendoza een wijnbedrijf opgericht dat sindsdien een belangrijke rol heeft gespeeld binnen de Argentijnse wijnbouw: Flichman. De eerste wijngaarden werden door de familie Flichman aangeplant in Barrancas, een prachtig terroir met een kiezelrijke bodem die ooit een rivierbedding vormde. Hier verrees ook de nog altijd bestaande monumentale bodega. In 1983 wisselde Flichman van eigenaar en kwam het in handen van de Portugese groep Sogrape. Hoewel Flichman voortreffelijke Chardonnay produceert, ligt, zoals in heel Argentinië gebruikelijk is, ook hier de nadruk op rode wijnen. Die worden gemaakt van druiven als malbec, syrah en cabernet sauvignon. Van die drie is malbec een typisch Argentijnse specialiteit en zo'n beetje de nationale druif van het land.
Flichman brengt zijn wijnen op verschillende kwaliteitsniveaus: basiswijnen, reservewijnen met de naam Caballero de la Cepa en terroirwijnen uit de zones Barrancas en Tupungato. Robert Parker omschreef dit bedrijf eens als "Probably Argentina's finest winery".

Smaak

Diep paars van kleur. De geur wordt gedominieerd door kersen en viooltjes. De smaak is geconcentreerd met invloeden van zwart fruit, rijpe pruimen en tabak. De afronding is indrukwekkend met zwoele tannines en een lange afdronk.

Druivensoort

100 % Malbec

Malbec is een druivenrs dat in kleine persentage wordt verbouwd in het wijngebied Bordeaux. In het Franse wijngebied Cahors (Zuid-West Frankrijk) staat deze druif vooral en is bekend onder een andere naam: Côt.

Inhoud

75 cl

Passende gerechten bij deze wijn

Biefstuk op de normale manier
De meest pure manier om dit mooie stukje vlees te bakken.

Chateaubriand met bearnaisesaus
Chateaubriand wordt uit het midden van de haas gesneden en is twee keer, soms drie keer zo dik als gewone filet. Men zegt dat de naam chateaubriand is ontleend aan de Franse schrijver Chateaubriand, wiens kok Montmirail voor het eerst een biefstuk op deze